Stevandić vrijeđao Arnauta, a bolje je da je šutio: Kakav odgovor je dobio iz Berlina

Nenad Stevandić/
Stevandić objavio dokument u kojem se ne kaže ništa
Nastavak vijesti ispod promo sadržaja

Već danima traje "prepucavanje" između predsjednika Narodne skupštine RS-a Nenada Stevandića i ambasadora BiH u Njemačkoj Damira Arnauta. 

Posljednju u nizu međusobnih optužbi uputio je Stevandić, vrijeđajući pri tom i Arnauta.

- Damir Arnaut je priznao da je lagao da u Bundestagu nema nikakvog procesa vezanog za legitimitet Christiana Schmidta pa kada sam objavio brojeve protokola i isti je razotkriven u laži, u bijesu nastavlja sa uvredama i etiketiranjem istovremeno se posipajući pepelom i daveći pljuvačkom. Tako je to kad sitni čaršijski prevarant i lažov postane ambasador. Evo sad da malo počnem da objavljujem i dokumenta iz Bundestaga. Lažovi i dušmani da uzmu nešto za smirenje. Arnaut posebno, objavio je Stevandić uz fotografiju dokumenta kojeg je dobio iz Komiteta za peticije Bundestaga.

Nastavak vijesti ispod promo sadržaja

Prema fotografiji koju je objavio Stevandić, dokument je upućen 24. juna prošle godine. Prema sadržaju dokumenta, Stevandiću bi bilo bolje da je šutio. Naime, ono što je dobio kao odgovor je nekoliko protokolarnih rečenica.

- Obrada vašeg unosa još nije mogla biti dovršena. Komisija za peticije će se pozabaviti vašim nedoumicama i podnijeti preporuku njemačkom Bundestagu da riješi vašu peticiju. S obzirom na to da će ovaj pregled zbog prirode i trajanja ovog postupka dugo trajati, molim vas za strpljenje. O daljoj proceduri bićete blagovremeno obaviješteni, a da nas ne pitate, stoji u dokumentu kojeg je Stenadićevom savjetniku Draganu Dakiću, koji je službeni pošaljilac peticije, uputio Komitet za peticije.

Podjećamo, Stevandić tvrdi da je RS pokrenula pravni spor pred njemačkim parlamentom Bundestagom u vezi sa statusom Christiana Schmidta kao visokog predstavnika.

Nastavak vijesti ispod promo sadržaja

Arnaut je provjerio ove navode i tvrdi da to nije tačno, odnosno da ne postoji nikakav pravni spor u Bindestagu o Christianu Schmidtu, a na zahtjev vlasti u RS-u. Nakon toga je Stevandić objavio brojeve predmeta, što je ponukalo Arnauta da ponovo "kopa" i pronašao je o čemu se radi. U pitanju je peticija upućena Komitetu za peticije, a ne pravni spor. Također je dao i objašenjenje o kakvoj se vrsti zahtjeva radi, kao i o tijelu kojem je upućena ova peticija.

- Komitet za peticije zaprimi oko 12.000 peticija svake godine, tek dio bude prihvaćen, a po ostalim se postupanje obustavlja. Uzimajući u obzir Stevandićevo priznanje da je njegova upućena u junu prošle godine i da još nije ni razmotrena, kao i više puta potvrđen legitimitet Visokog predstavnika u institucijama SR Njemačke, više je nego jasna njena sudbina, pojasnio je Arnaut.